مرکز علم و فناوری جوادالائمه(ع) به منظور کمک به ارتقاء بهره‌وری تحقیقات و پژوهش های دانشگاهی، اقدام به تدوین نظام مسائل و موضوعات مورد نیاز انقلاب اسلامی در عرصه های ملی و دفاعی نموده و در پی آن است تا در یک تعامل دو سویه با مراکز پژوهشی، تحقیقاتی و دانشگاهی به گفتمان سازی و جریان سازی لزوم پاسخ به نیاز های جاری و آتی انقلاب بپردازد تا از این طریق، رویکرد صرفا تئوریک و پژوهش برای پژوهش را به پژوهش برای کاربرد و پاسخ به نیاز جامعه تبدیل نماید.

بر این مبنا تلاش می شود تا از یک سو با تعامل با اساتید و دانشجویان، هدایت عناوین پایان نامه های دانشجویی به سمت پاسخ به نیازها و مسائل اولویت دار کشور انجام شود، و از سوی دیگر با جلب مشارکت و پشتیبانی مراجع ذیصلاح، حمایت هایی از جمله کسر خدمت، جایگزین خدمت، قراردادهای پژوهشی-تحقیقاتی و… را به عنوان عامل انگیزشی و حمایتی در اختیار پژوهشگران دانشگاهی قرار دهد.

با رویکرد ذکر شده، در حال حاضر مرکز علم و فناوری جوادالائمه (ع) در قالب انجام پروژه های کسر خدمت یا جایگزین خدمت پذیرای دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد و همچنین در قالب پروژه های رشد بسیج، اقدام به حمایت و هدایت تیم های متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در تمامی مقاطع با اولویت دانشجویان سال سوم کارشناسی می نماید.

پروژه رشد بسیج:

به منظور انجام پروژه رشد بسیج، ابتدا لازم است تیم های دو الی 5 نفره از میان دانشجویان و یا فارغ التحصیلان دانشگاهی توسط متقضیان همکاری تشکیل و فرم های مربوطه شامل اطلاعات فردی و پیشنهاد ایده ها و موضوعات مد نظر تکمیل و ارسال گردد. پس از این مرحله، با ارجاع به گروههای تخصصی نسبت به تعیین دقیق زمینه فعالیت و پژوهش اقدام شده و قرارداد پژوهشی و تحقیقاتی به منظور حمایت و هدایت تیم عقد می گردد.

ایمیل رشد:

n.stca@iran.ir